Projekt: Harcerska natura
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły
Nazwa Harcerska natura
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: sochaczewski
   Gmina: Brochów
   Miasto: Śladów
Opis

Relacja uczniów

W dniach 30.XI – 04.XII my, czyli 17 DH (20 osób) wyjechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej FUNKA nad jezioro Charzykowskie.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich.

Zakwaterowani byliśmy w domku „Jolka 2”. Każdy szybko znalazł współlokatora w pokoju i .. zaczęliśmy zdobywać wiedzę ekologiczno – przyrodniczą. Czekało na nas wiele atrakcji.

Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy. Pierwszego dnia pobytu, po zakwaterowaniu obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która miała przybliżyć nam cele projektu „Harcerska Natura”, wieczorem mieliśmy zajęcia integracyjne.

Drugiego dnia odbyliśmy rejs wspaniałym, małym statkiem po jeziorze Charzykowskim, gdzie odbyły się zajęcia z limnologii. Po skończonym rejsie oddawaliśmy się naszej pasji – malowaniu, na zajęciach plastycznych. Każdy z nas stworzył pracę plastyczną na jeden z wybranych tematów: „Przyroda nie zna granic” lub „Chrońmy co nas otacza”. Po południu wybraliśmy się na długi spacer na torfowiska. Mimo nie do końca sprzyjającej pogody, wycieczka bardzo nam się podobała i mogliśmy z bliska poznać to, o czym mówiły nam panie na przyrodzie.

Środa to jeden z najbardziej intensywnych dni: rankiem wycieczka związana z botaniką, później zajęcia z ornitologii, po nich limnologia. Czas na zajęciach upływał bardzo szybko…

W przedostatni dzień mieliśmy możliwość zrobienia bardzo ładnego serca ze sznurka – zajęcia warsztatowe – makrama. Kolejnym punktem dnia była astrologia, zaraz po niej wyruszyliśmy na pieszą wycieczką do Parku Narodowego Borów Tucholskich.

Ostatniego dnia czekała nas kolejna wyprawa do atrakcyjnego miejsca. Tym razem na dwóch kółkach wyruszyliśmy do Klosnowa – wyłuszczarni nasion. Miejsce było magiczne, może dlatego, że stare i związane z nim było wiele legend, podobno nawet tam straszy… Po powrocie nadszedł czas na pakowanie bagaży i przygotowanie do powrotu.

Wyjazd był bardzo udany, szkoda, że tak szybko się skończył.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze kiedyś tam pojechać, może jak będzie ciepło, żebyśmy mieli możliwość skorzystania ze wszystkich uroków pobytu nad jeziorem…

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 07-04-2010, liczba wyświetleń: 1712

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika