Projekt: Nasze Sprzątanie Świata
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły
Nazwa Nasze Sprzątanie Świata
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: sochaczewski
   Gmina: Brochów
   Miasto: Śladów
Opis

Tekst, który do Gazetki Szkolnej przygotowali uczniowie klasy VI

 

Sprzątanie Świata to ogólnoświatowa akcja, w której od lat bierze udział też Polska. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śladowie też włączają się w te działania. Od wielu lat sprzątamy naszą okolicę. Nauczyciele wyznaczają obszary, które każda klasa sprząta. W akcję zaangażowani są wszyscy uczniowie. Młodsi dbają o porządek w ogródkach klasowych i w pobliskim lesie. Klasy IV, V, VI sprzątają miejsca ważne i bardziej odległe od szkoły. Klasa IV sprzątała przy Pomniku Pomordowanych Mieszkańców Śladowa, a V i VI drogę, którą codziennie podróżujemy do szkoły. Sprzątanie świata to akcja organizowana przez Fundację „Nasza Ziemia”. Patronuje jej wiele ważnych osób i instytucji np.: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, a współorganizatorzy to Eko-punkt, Eco-Service s.c. i Remondis.

Corocznie organizowany jest również apel, na którym przypominane jest znaczenie recyklingu w środowisku oraz przypomniane zasady segregacji odpadów.

W szkole organizowany jest też konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych, organizuje go Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Ekologią zajmujemy się też na codzień. Przed szkołą znajdują się trzy specjalne kontenery. Do zielonego kontenera wrzucamy jedynie szkło opakowaniowe, czyli butelki szklane i słoiki. W niebieskim kontenerze umieszczamy gazety, książki worki papierowe, ścinki drukarskie, tekturę, chociaż można je oddać na makulaturę, opakowania wielomateriałowe i inny papier. Jedynie do żółtego kontenera nakazane jest wrzucać tworzywa sztuczne oraz metale np. puste butelki po różnych napojach, czyste kanistry plastikowe, opakowania stalowe i aluminiowe, czyli puszki, pudełka, folie itp.

Podstawową zasadą dotyczącą wszystkich segregowanych przez nas opakowań jest – ZGNIATANIE! Dzięki temu zmniejszamy ich objętość i więcej się ich zmieści w pojemniku!

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Wiele ciekawych działań promujących ekologię podejmuje się w tej szkole.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 07-04-2010, liczba wyświetleń: 1861

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika