Projekt: WALCZYMY Z HAŁASEM
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 18
Nazwa WALCZYMY Z HAŁASEM
   Województwo: warmińsko-mazurskie
   Powiat: Elbląg
   Gmina: Elbląg
   Miasto: Elbląg
Opis

25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem - To dobra data podsumowania rocznych działań, poprzez które chcieliśmy uświadomić uczniom naszej szkoły, że oddziaływanie hałasu na człowieka jest ciągle bagatelizowane, gdyż jego skutków nie można dostrzec od razu.
Pokazaliśmy sobie i wszystkim, że hałas jest zanieczyszczeniem!

- To, że na szkolnym korytarzu niełatwo jest cokolwiek usłyszeć wiadomo nie od dziś. Ale  okazało się, że podczas przerw w naszej szkole dawka hałasu bezpieczna dla słuchu przekracza normę, decybeli. Symulacje na komputerowym uchu dowiodły, że godzina szkolnego hałasu pogarsza słuch aż na 8 godzin! Wykazały to najnowsze badania naukowców z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz z Politechniki Gdańskiej. Wcześniejsze badania przesiewowe prowadzone przez Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach koło Warszawy mówiły, że ponad 19 proc. pierwszoklasistów i 21,5 proc. uczniów szóstych klas ma zaburzenia słuchu. Zaburzenia te, mogą być także efektem hałasu, na który dzieci są narażone nie tylko na ulicy, ale też w dyskotekach, w czasie słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3 - dodaje.

W roku szkolnym 2008/2009, walka z hałasem była jedną z dróg ekologicznych Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu - Myślicie, że szkolne przerwy w naszej szkole to bieganina czy szarpanina? Nie w naszej szkole! Nasi agenci, członkowie Agencji Środowiskowej "Przyjaciele Ziemi" po przejściu warsztatów, podczas których podsuwali pomysły nauczycielom, w co się chcą bawić na przerwie, wymyślali różne wersje gier tych znanych od dawna i niedawna.

Teraz na przerwach słychać ich głosy: "Poczekajcie, ja Wam wytłumaczę jak w to się gra. Ty rzucasz tą kostką i wołasz papier ręka, a ty musisz postawić swoją rękę na odpowiednim polu. Acha to jest eko-wygibajtus!!!" A to przecież "Kółko i krzyżyk", "Gramy w gumę?!".

 

czytaj więcej


Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Bardzo ciekawa i potrzebna akcja. Hałas stał się codziennością. Młode pokolenie musi wiedzieć, że j HAŁAS to coś z czym trzeba walczyć aby w przyszłości nie narzekać na brak słuchu.

Z pewnością! W najgłośniejszych miejscach w skali przekroczony był próg bezpieczeństwa. Dzieci zaprosiliśmy do gier i zabaw;O) Trochę się udało!!!

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Promocja ciszy
2Po korytarzach chodza strażnicy ciszy
3Oto oni
4Wyznoczyliśmy najgłosniesze miejsca w szkole
5Zabawy dzieci

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 06-04-2010, liczba wyświetleń: 4436

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika