Projekt: Komputery za tonery
Projekt realizowany przez: ZS w Jangrocie
Nazwa Komputery za tonery
   Województwo: małopolskie
   Powiat: olkuski
   Gmina: Trzyciąż
   Miasto: Jangrot
Opis

W szkole trwa akcja propagowana przez TECHNIKA z Gliwic polegająca na zbiórce zużytych kardridży i tonerów. Zebrany towar poddawany jest recyklingowi.Ogólnopolska akcja ekologiczna „KOMPUTERY ZA TONERY” funkcjonuje już od stycznia
2002r.
 
Akcja ma dwa aspekty
* ekonomiczny - za kartridże zakwalifikowane do skupu szkoła otrzymuje pieniądze zgodnie z cennikiem.
* ekologiczny - w Polsce użytkownicy drukarek kupują ok. 4 mln kartridży rocznie. Po zużyciu ok. 10% z nich trafia do refabrykacji, pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu a potem na wysypisku. Powstaje góra odpadów zawierających resztki tuszu lub tonera drukarskiego i obudowy plastikowe.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

W małej szkole nie jest łatwo realizować taki program.

Wprawdzie nie jest łatwo zrealizowaqć taki program samemu, ale warto nawiązać współprace. Moje przedszkole współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Na nasz apel odpowiedziało wielu rodziców, którzy przynoszą nam zużyte tonery ze swoich biur. Mamy ich sporo, czy uda nam sie je wymienic na komputer, to pokaże czas. Warto próbować.

Co najciekawsze akcja najlepiej rozwija się w małych i średnich ośrodkach. Z doświadczenia wiem że aby dobrze rozkręcić tą akcję w okolicy należy w pierwszej kolejności "uderzyć" do firm w jakich pracują rodzice uczniów. Potem można spróbować uruchomić samorząd. Pozdrawiam

Proszę nie tylko nam pomagaja rodziece. Brawo. Oby więcej takich inicjatorów.

[quote="lukasz.sosna":17ypygig]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:17ypygig] Ciekawa akcja .Ja do niej nie przystąpiłam , a widzę - warto.

Chyba nic straconego. Ten konkurs powtarza sie cyklicznie. Warto zacząć

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 06-04-2010, liczba wyświetleń: 1925

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika