Projekt: Szkoła - lider promocji ekologicznej 2007r.
Projekt realizowany przez: ZS w Jangrocie
Nazwa Szkoła - lider promocji ekologicznej 2007r.
   Województwo: małopolskie
   Powiat: olkuski
   Gmina: Trzyciąż
   Miasto: Jangrot
Opis

Twórcami projektu (konkursu) pt. „Szkoła - lider promocji ekologicznej 2007r.” byli: Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych i Forum Opakowań Szklanych
   1. Konkurs „Szkoła - lider promocji ekologicznej 2007r.” był wojewódzkim, międzyszkolnym konkursem zespołowym, działań promujących recykling opakowań szklanych, trwającym od 15 lutego 2007r. do 15 października 2007r.
   2. Celem konkursu byla: edukacja w zakresie recyklingu opakowań szklanych oraz pozyskanie do selektywnej zbiórki jak największej ilości gospodarstw domowych oraz placówek handlowych i publicznych.
   3. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponad podstawowych zlokalizowanych na terenie woj. małopolskiego.
   4. Konkurs miał charakter rywalizacji zespołowej. Każda szkoła wyłoniła reprezentujący ją zespół uczniów, którzy zaangażują się w dotarcie do gospodarstw domowych oraz do placówek handlowych i publicznych z deklaracją przystąpienia do programu oraz materiałami informacyjnymi: plakatem, deklaracją współpracy, broszurą.
   5. Uczniowie mogli zbierać deklaracje w dowolnej gminie w Małopolsce. Decydowała data podpisania deklaracji przez członka gospodarstwa domowego lub kierownika placówki handlowej.
   6. Gospodarstwo domowe mogło podpisać tylko jedną deklarację.
   7. Warunkiem uczestnictwa szkoły w konkursie było wypełnienie deklaracji o przystąpieniu do konkursu otrzymanej od organizatorów konkursu lub pobranej ze strony www.recykling.org i odesłanie jej do organizatora.
  8. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:
      I. Konkurs dla szkół działających na terenie miejscowości gdzie realizowana jest selektywna zbiórka odpadów, polegający na:
          * dotarciu do jak największej ilości gospodarstw domowych i włączeniu ich do selektywnej zbiórki opakowań szklanych potwierdzone poprzez podpisanie deklaracji przystąpienia do programu,
          * dotarciu do największej ilości sklepów, urzędów, itp. oraz włączeniu ich do programu poprzez podpisanie przez kierownika placówki stosownej deklaracji uczestnictwa w projekcie oraz wywieszeniu plakatu promującego projekt w widocznym miejscu w tej instytucji.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Dyplom dla szkoły za udział w projekcie

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 04-04-2010, liczba wyświetleń: 1886

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika