Projekt: Sprawozdanie z dokarmiania ptaków - fragment z marca.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Sprawozdanie z dokarmiania ptaków - fragment z marca.
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Dzwońce, mazurki, trznadle, sikory, wróble, dzięcioł, sójki – ich było najwięcej,  były bardzo wesołe i głośne, ciągle się przemieszczały jakby chciały spróbować gdzie jest smaczniejszy pokarm.

Z dnia na dzień śniegu ubywało i już za tydzień, w następną niedzielę pogoda była całkiem inna. Świeciło słońce, śnieg rozpuścił się całkowicie, a na moim skalniaku zakwitły śliczne, białe przebiśniegi.

Ptaków przy karmniku było bardzo mało -  jak zwykle najwięcej sikorek – one są niezawodne i tak już było do końca marca.

W połowie miesiąca zaczęło padać i tak przez wiele dni. Niebo było zachmurzone, wiał wiatr i na dworze było bardzo nieprzyjemnie i mokro. Potem znowu zaczął padać śnieg i  zrobiła się zima.

Całe szczęście, że wykorzystałam wcześniejsze dni na dłuższe spacery i wycieczki . Znowu byłam w lesie, w sadzie, na plantacji malin.

Zabierałam ze sobą lornetkę, aparat i długopis z kartką, na której zapisywałam sobie ważne obserwacje, aby o niczym nie zapomnieć. Lornetkę wykorzystywałam do oglądania ptaków, które spotykałam, stadek saren i całego krajobrazu. Podczas mojej wyprawy do sadu obserwowałam stadko szpaków, które dopiero co pokazały się u nas.

Szpak jest podobny do kosa ale nieco mniejszy i smuklejszy. Bardzo podobają mi się jego przepiękne czarne z metalicznym zielonym i czerwonym  połyskiem piórka. Mam nadzieję , że podobnie jak w zeszłym roku  te ptaki zagnieżdżą się w moich budkach lęgowych.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-06-2010, liczba wyświetleń: 3195

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika