Projekt: Porządkuj i odnawiaj.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Porządkuj i odnawiaj.
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Projekt edukacji przyrodniczej realizowany w naszej szkole  pt, „ Porządkujemy i odnawiamy las  ” składał  się z wielu zadań i działań, które zostały dokładnie zaplanowane,  przemyślane i przedyskutowane w gronie : nauczycieli, uczniów oraz rodziców . Głównym celem dla którego opracowaliśmy nasz projekt była pomoc wspaniałym i bardzo potrzebnym lasom, rosnącym w pobliżu naszych  miejsc zamieszkania, które często są zaśmiecane i  niszczone przez człowieka, którego tak dumnie nazywamy przyjacielem przyrody, przyjacielem lasów, drzew, zwierząt, a który  nie zawsze  zasługuje na to miano. Chcieliśmy również zainteresować dzieci i naszą młodzież szkolną problemami ochrony całego środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ochrony pięknych i tajemniczych lasów. Przez cały okres realizacji projektu staraliśmy się kształtować wśród społeczności szkolnej aktywne postawy ochroniarskie w stosunku do środowiska leśnego oraz pobudzać uczucia szacunku, przywiązania i umiłowania przyrody ojczystej oraz wrażliwości na różne zło wyrządzane naszej wspaniałej przyrodzie. Edukowaliśmy społeczność szkolną  i przedszkolną, rozpoczynając pracę już z dziećmi w wieku 4 lat, a zakończyliśmy ją na całej społeczności lokalnej wśród rodziców i najstarszych mieszkańców wsi, bo przecież uczymy się przez całe życie.

Dzięki realizacji projektu edukacyjnego „Porządkujemy i odnawiamy las”, nasi uczniowie mogli zdobywać wiedzę poprzez podejmowanie wielu konkretnych działań na rzecz ochrony ekosystemów leśnych, bo tylko nauka poparta konkretnymi działaniami daje najlepsze efekty edukacyjne i wychowawcze.

Nie mogliśmy pozostawić naszych pięknych lasów bez pomocy, ponieważ bardzo je lubimy i bardzo ich potrzebujemy, nie wyobrażamy sobie życia na ziemi bez istnienia lasów i pragniemy aby przyszłe pokolenia miały takie szczęście jak my i mogły podziwiać przepięknie, tajemniczo szumiące, stare , leśne drzewa i wszystkich mieszkańców lasu.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-06-2010, liczba wyświetleń: 2247

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika