Projekt: Konkursy o ZSEE
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Konkursy o ZSEE
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Uczniowie brali udział w zorganizowanym w szkole konkursie na najciekawszy plakat o tematyce „ Każdy w Mostowie wie co zrobić z ZSEE” oraz konkursie na najciekawsze hasło promujące życie na Ziemi bez ZSEE. Zwyciężyło hasło Jasia O:

„Hej dzieciaki nie rzucajcie ZSEE w krzaki- oddane do sklepu przyrodę ratuje i ludzi nie truje !”

Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę puszek aluminiowych, makulatury i szklanych butelek. Za zebrane pieniądze ze sprzedaży puszek i butelek kupiliśmy nasiona kwiatów, sadzonki drzewek i krzewów ozdobnych i zasadziliśmy je przed budynkiem naszej szkoły.

Podczas trwania naszej akcji spotkaliśmy się  z leśniczym, posprzątaliśmy las, posegregowaliśmy śmieci, których zagospodarowaniem zajął się nasz leśnik, a po zakończonej pracy piekliśmy na ognisku  pyszne kiełbaski.

Uczestnicząc w akcji sprzątaliśmy świat – ten nasz najbliższy, tzn teren wokół szkoły i innych miejsc publicznego użytku: wokół sklepu, kościoła, cmentarza, przystanków autobusowych , remizy strażackiej oraz pobliski las.

W szkole ogłosiliśmy również konkurs na najlepszą rymowankę związaną z tematyką ZSEE. Wpłynęło ich bardzo dużo, ale do najlepszych jury zaliczyło : „ZSEE to nie jest problem be, bo w Mostowie stary, młody wszystko zrobi dla przyrody, więc ZSEE do wyznaczonego punktu niesie się!” Wioli O. , a także „ Chociaż jestem jeszcze młody wiem, że ZSEE w lesie jest groźny dla ludzi i dla przyrody !” Rafała H.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-06-2010, liczba wyświetleń: 2771

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika