Projekt: Dzień ZSEE- poznaj co to jest ?
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Dzień ZSEE- poznaj co to jest ?
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Zorganizowaliśmy cykl spotkań z ludźmi różnych zawodów:

leśnikiem, pielęgniarką, policjantem, przedstawicielem Sanepidu, elektrykiem, opowiadających o wpływie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na nasze zdrowie, na przyrodę. Informowaliśmy jak  oszczędzać prąd , oraz o  obowiązkach związanych z zagospodarowaniem ZSEE, a także karach za wyrzucanie tego sprzętu do zwykłych pojemników na śmieci.

W szkole odbyła się bardzo ciekawa muzyczna inscenizacja oraz przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy V i IV, do którego słowa układali sami uczniowie pod czujnym okiem opiekunów akcji i oczywiście przy ich pomocy.

W ramach tej akcji uczniowie  przygotowali też własną piosenkę ekologiczną  na Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Ułożone przez nich słowa mówiły o pięknym, zdrowym świecie bez zanieczyszczeń, śmieci i ZSEE, a także o tym, że pieniądze nie zapewnią nam zdrowia gdy na Ziemi będzie mnóstwo odpadów i śmieci .

Wymyślony i ułożony tekst uczniowie zaśpiewali, podobnie jak inscenizację, do muzyki znanych polskich wykonawców: np. Dody, P.Rubika, zespołu Happy End, M.Rodowicz.

Odbyło się też spotkanie uczniów i rodziców, na którym uczniowie zapoznawali rodziców z nową ustawą o ZSEE z 2005 roku oraz z

5 złotymi zasadami prawidłowego postępowania ze ZSEE.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-06-2010, liczba wyświetleń: 2279

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika