Projekt: gazeta szkolna
Projekt realizowany przez: Gimnazjum 10
Nazwa gazeta szkolna
   Województwo: śląskie
   Powiat: Gliwice
   Gmina: Gliwice
   Miasto: Gliwice
Opis

Szkolny zespół Elektrogim10 powstały z uczniów klasy 3a przy Gimnazjum 10 im. I.J.Paderewskiego w Gliwicach podjął się realizacji projektu pt. „Jak prawidłowo postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym”. Jednym z naszych zadań było stworzenie gazety szkolnej. Oczywiście, podeszliśmy do zadania bardzo poważnie i oto jest – gazeta ma tytuł „Elektrogim10” i zawiera różne informacje o nas, jako grupie i o projekcie.


Strona tytułowa „Elektrogim10”  przedstawia nasze logo, nasz zespół i jaki mamy cel. Dodaliśmy też zdjęcie zespołu oraz wymieniliśmy wszystkich jego członków.
Gazeta ma cztery podtytuły:
• „Czym jest projekt” – w tym punkcie przedstawiliśmy organizatorów konkursu, jaki jest cel projektu i jakie nagrody można wygrać,
• „Więc co robimy?” – tutaj opisaliśmy na czym polega konkurs oraz wymieniliśmy niektóre nasze zadania,
• „Dlaczego edukacja” – zamieściliśmy tekst ze strony internetowej Europejskiej Platformy Recyklingu, dotyczący ustawy o ZSEE, a także jak powinniśmy postępować ze ZSEE,
• „Co możesz zrobić TY?” – w tym punkcie gazety przedstawiliśmy termin przeprowadzenia zbiórki ZSEE oraz zachęciliśmy do aktywnego uczestnictwa w niej. Znalazły się też tam adresy stron internetowych konkursu oraz stworzonej przez nas strony internetowej związanej z naszym zespołem i konkursem. Znalazły się tam też loga: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Europejskiej Platformy Recyklingu i naszego zespołu.

Gazeta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zostały one rozdane uczniom podczas zebrania trójek klasowych wszystkich klas, a nauczycielom w czasie spotkania Rady Pedagogicznej. W sumie rozdaliśmy 120 egzemplarzy naszej gazety (więcej nie mieliśmy przygotowanych, ponieważ nie przypuszczaliśmy, że akcja spotka się z tak dużym zainteresowaniem).

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

[quote="lukasz.sosna":2mr3z07i]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:2mr3z07i] Redaguję z bibliotekarzem szkolnym i oczywiście uczniami gazetkę głos biblioteki i przyrody. Frajda i możliwość zaprezentowania wszystkich działań.

gazeta szkolna to wyzwanie

[quote="lukasz.sosna":3279rbtz]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:3279rbtz] Warty próbować.

[quote="lukasz.sosna":s8k0fskm]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:s8k0fskm] Uczniowie widzą efekty swojej pracy.

[quote="lukasz.sosna":b08egvgi]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:b08egvgi] ogą je zaprezentować rodzicom jeśli zakupią egzemplarz.

mimo wszystko przekaz w formie gazety nadal jest pożądany

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 04-04-2010, liczba wyświetleń: 1672

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika