Projekt: Sprawdzian klasy VI
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Sprawdzian klasy VI
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

JAK WYOBRAŻAM SOBIE WIELOFUNKCYJNĄ

       GOSPODARKĘ LEŚNĄ W MOIM REGIONIE - klasa VI

Według mnie wielofunkcyjną gospodarkę leśną można określić krótko i zrozumiale, polega ona na tym, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie i nie wyjdzie z niego

,, z pustymi rękami ‘‘ zarówno człowiek jak i zwierzę.

    Mam nadzieję, że wielofunkcyjna gospodarka leśna w moim regionie będzie polegała na harmonijnym współżyciu ludzi i naturalnego środowiska jakim jest las. Człowiek może korzystać z dobrodziejstw lasu, z jego darów, z wszystkich jego funkcji, ale musi pamiętać, że są pewne granice których nie można przekroczyć, bo chociaż na początku ucierpi na tym las, to w późniejszym czasie odbije się to niekorzystnie również na człowieku. Korzystając z wszystkich funkcji lasu musimy zachować umiar, bo przecież nie można wyciąć wszystkich drzew w lesie tylko dlatego, że potrzebne jest nam drewno na opał lub na sprzedaż !   

Myśliwi zajmujący się odstrzałem zwierzyny łownej w moim regionie, doskonale wiedzą w jakim czasie i w jakiej ilości  poszczególne gatunki zwierząt mogą być upolowane.

Ludzie zbierający w lesie grzyby lub owoce leśne, muszą pamiętać o tym aby nie zostawiać tam papierów po zjedzonej kanapce lub plastikowej butelki po napoju , również odpowiednie zachowanie się w lesie podczas spacerów i wycieczek nie pozostaje bez znaczenia dla samego lasu i jego mieszkańców. Wszyscy musimy pamiętać, że aby korzystać z wielofunkcyjnego lasu należy zadbać o niego i pokochać go aby mógł spełniać wszystkie swoje funkcje !

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-06-2010, liczba wyświetleń: 2137

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika