Projekt: VI DZIEN DOBRYCH UCZYNKÓW
Projekt realizowany przez: Przedszkole Miejskie nr 7
Nazwa VI DZIEN DOBRYCH UCZYNKÓW
   Województwo: lubuskie
   Powiat: Gorzów Wielkopolski
   Gmina: Gorzów Wielkopolski
   Miasto:
Opis

Przedszkole Miejskie nr 7 „Bajkowy Świat” już po raz drugi włączyło się w obchody   Dnia Dobrych Uczynków, który przypada na 19 maja. Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań, którego przewodnim hasłem jest „dobre uczynki dla ludzi, zwierząt i środowiska”.

Nasze przedszkolaki też potrafią czynić dobre uczynki. W holu przedszkola wyrósł "Zakątek Dobrych Uczynków". Od wczesnych godzin rannych, wchodzących do przedszkola  witała   nauczycielka Marzanna Joniec, w oddali  słychać było cichą muzykę, a na stoliku tliły się świece zapachowe.  Rodzice  losowali z koszyka  złote myśli, które sprawiały im wielką radość. Mówili, że takich miłych niespodzianek powinno być więcej.   Można było wpisać się w "Zieloną księgę Dobrych Uczynków". Każdy rodzic starał się przypomnieć sobie co dobrego uczynił w minionym czasie.  Przedszkolaki już od samego rana pomagały naszej pani woźnej wycierać kurze i myć stoliki po każdym posiłku. Pamiętały o podlaniu kwiatków w kącikach małego przyrodnika, nakarmieniu rybek i żółwi wodno- lądowych, którymi opiekują się przez cały rok. Po śniadaniu dzieci z grup starszych wybrały się w gości
do najmłodszych kolegów.  Powitaliśmy się słoneczną piosenką, po czym  dzieci z grup III „Krasnala Hałabały”  i V „Bolka i Lolka” kolejno zaprezentowały krótki program artystyczny.  Starsze dzieci przygotowały maluszkom zabawy przy muzyce. Uczyły je tańczyć i śpiewać.  Następnie wręczyły  nauczycielce Barbarze Błaż zestaw książeczek z Kubusiowej serii oraz papierowe świnki - dar dzieci z gr. V. Nauczycielka Paulina Papińska tego dnia uczyła   dzieci robienia papierowych zabawek –  różowych świnek przyjaciółek dzieci. Wszyscy za wspaniały udział w zabawie, nagrodzeni zostali orderami uśmiechu.  Grupy IV „Wróbelka Elemelka’ i VI „Reksia” pod czujnym okiem Pań Malwiny Budnej i Agnieszki Kapszewicz przygotowały inscenizację „Mój Przyjaciel” wg własnego pomysłu, którą starszaki zaprezentowały dzieciom z gr. II „Kota Filemona”.

Podczas ubierania się w szatni – dzieci pomagały sobie nawzajem ubierać się
i zawiązywać sznurowadła. Tego dnia niespodzianek było więcej. Wokół przedszkola mamy piękny ogród. Rodzeństwo  Marta i Marcel  podzielili się z nami    roślinami ze swojego ogrodu, które wspólnie posadziliśmy. Nasz sąsiad zakupił dla  przedszkola 42 tuje szmaragd, które pan woźny wkopał przy nowo powstałej ścieżce ekologicznej.    

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 19-06-2010, liczba wyświetleń: 2217

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika