Projekt: ZIELONE SZKOŁY
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 18
Nazwa ZIELONE SZKOŁY
   Województwo: warmińsko-mazurskie
   Powiat: Elbląg
   Gmina: Elbląg
   Miasto: Elbląg
Opis

NASI UCZNIOWIE O KAŻDEJ PORZE ROKU WYRUSZAJĄ DO ZIELONYCH SZKÓŁ. DAJE TO DZIECIOM MOŻLIWOŚĆ BLISKIEGO SPOTYKANIA SIĘ Z PRZYRODĄ

ZIELONE SZKOŁY I EKO-WYPRAWY "PRZYJACIÓŁ ZIEMI"

21.10.2009
Uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią Jolantą Mroczek pojechali na wycieczkę. Najpierw zwiedzili Frombork: katedrę, Muzeum Mikołaja Kopernika. Weszli na wieżę dzwonniczą, obserwowali widoki miasta. Wzięli udział w seansie astronomicznym w planetarium. Udali się na spacer po mieście i nad Zalew Wiślany. Potem pojechali do Chruściela. Tam zwiedzili kościół z XVII wieku , przeprowadzili wywiad z proboszczem. Trasa wycieczki została zakończona w Zaporowie ,gdzie po zapoznaniu się z Regulaminem Spacerowicza, uczniowie udali się na spacer ścieżką dydaktyczną. Obserwowali roślinność, czytali informacje , zamieszczone na tablicach. Do Elbląga wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

8-10.10.2009
Okazuje się, że zielona szkoła jesienią to wspaniała jesienna przygoda. Przekonali się o tym trzecioklasiści, którzy pod wodzą pań - Iwony Ksionek i Anny Fudali udali się do Ośrodka dla dzieci w Wygoninie. Pogoda i humory dzieciom dopisywały przez cały czas pobytu na przepięknej, ubranej w jesienną szatę Ziemi Kaszubskiej. Zapraszamy na relacje z wypraw i do obejrzenia fotogalerii.
      
Dnia 8 października wyjechaliśmy do zielonej szkoły, do "Domu Wczasów Dziecięcych" w Wygoninie. Ośrodek ten jest położony na Kaszubach i otacza go las. W ośrodku znajdują się boiska sportowe, place zabaw, ścieżki spacerowe. Wokół jest pełno zieleni i krzewów. Ośrodek wyróżnia się tym, ze jest tam zdrowe, czyste powietrze oraz cisza i spokój. Co tam robiliśmy...? Byliśmy w lesie, gdzie odbyło się wiele zabaw, rozpoznawaliśmy mech i porosty, uzbieraliśmy pełno grzybów. Graliśmy w piłkę, jeździliśmy na quadach, bawiliśmy się na placu zabaw, biegaliśmy po lesie. Wieczorem bawiliśmy się w podchody. Było ciemno, ale fajnie! Pobyt w Wygoninie był wspaniałą atrakcją i przygodą. Cisza i spokój od miejskiego zgiełku pozwolił mi odetchnąć czystym, świeżym powietrzem.
                                                                                                                             Krystian Derybowski KL.3d

12 -14 .10.2009r
Uczniowie klas II b i IV c w dniach . przebywali na zajęciach ZIELONEJ SZKOŁY w Terenowej Bazie Edukacji Ekologicznej PERKOZ koło Olsztynka. Była to nagroda za pracę w ekozespołach i realizację programu „Czym skorupka...”. Wspaniałe zajęcia w plenerze pozwoliły dzieciom poszerzyć swoją wiedzę na następujące tematy:- Podstawy prowadzenia obserwacji meteorologicznych, -Gleba – Matka Ziemia, -Ekosystem: las, jezioro, Las domem wszystkich. Ten wspaniały kontakt z przyrodą Warmii i Mazur na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 02-04-2010, liczba wyświetleń: 2183

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika