Projekt: Klasa żeglarska
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Klasa żeglarska
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Klasa żeglarska powstała w naszej szkole w 2000r. w oparciu o założenia autorskiego programu pani Agaty Tarasiuk „Program podstawowego szkolenia żeglarskiego dla klasy o profilu żeglarskim w SP im. F. Ceynowy w Sierakowicach". Program zakłada trzyletnie szkolenie podzielone na etapy realizacji:

I Rozbudzenie zainteresowania żeglarstwem jako alternatywnym sposobem spędzania czasu na łonie natury młodzieży szkolnej.

II  Nauka samodzielnego żeglowania.

III Zdobywanie stopni i uprawnień żeglarskich.

Nabór uczniów odbywa się na zasadzie dobrowolności. W klasie prowadzone jest nauczanie wg programu nauczania kl. IV- VI. Treści nauczania poszerzone są o zagadnienia związane z żeglarstwem: historia żeglarstwa, tradycje żeglarstwa, etykieta jachtowa, budowa jachtowa, prace bosmańskie, teoria żeglowania, praktyczne szkolenie żeglarskie (w sezonie), nauka szant i pieśni żeglarskich, sztuka marynistyczna. Dodatkowo prowadzona jest nauka pływania na basenie w Lęborku. W sezonie żeglarskim jeden dzień w tygodniu przeznaczony jest na wyjazdy nad wodę: Jez. Gowidlińskie, lub Jez. Kamienickie, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne (pływanie na łodziach wiosłowych, żaglowych klas Optymist i mieczowo- balastowych). W/w klasa współpracuje z Kaszubsko Pomorskim Stowarzyszeniem Upowszechnienie Żeglarstwa, Szkołą Żeglarstwa Teofila Kaczmarka w Amalce, UKS „ Amalka”, UKS „ Tuch”, UKS        „Wiking”, GOK Sierakowice, WSM w Gdyni.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-05-2010, liczba wyświetleń: 1750

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika