Projekt: Przedstawienie ekologiczne
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Przedstawienie ekologiczne
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

W Dniu Dziecka w naszej szkole zostanie zaprezentowane przedstawienie pt. "Sąd nad mieszkańcem gminy Babiak, który degraduje przyrodę". Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy V c uczęszczających na kółko teatralne pod okiem pani Barbary Chrzanowskiej- Kreft. Inscenizacja związana jest z obchodzonym na początku czerwca Światowym Dniem Ochrony Środowiska.

Przedstawienie ma formę rozprawy sądowej, w której jednego z mieszkańców oskarżono o szereg działań związanych z degradacją środowiska naturalnego, np.: nielegalnego wylewania ścieków, kłusownictwo, zaśmiecanie ulic, palenie tosycznych śmieci oraz wiele, wiele innych. 

Uczniowie, którzy będą mieli możliwość obejrzenia przedstawienia mogą dowiedzieć się m.in. jakie zagrożenia dla środowiska związane są z codzienną działalnością człowieka. W przedstawieniu pokazana jest także praca inspektorów ds. ochrony środowiska oraz zadania wychowawców i nauczycieli w kształtowaniu proekologicznej postawy u uczniów. 

Przedstawienie w ciekawy i prosty sposób ukazuje problemy związane z ochroną środowiska oraz proste sposoby zapobiegania tym problemom.    

Scenariusz przedstawienia pochodzi z książki pt. "Zapraszamy do szkolnego teatru" pod reakcją Elżbiety Gałczyńskiej.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-05-2010, liczba wyświetleń: 2194

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika