Projekt: Spotkanie z sokolnikiem
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Spotkanie z sokolnikiem
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Dzięki uprzejmości dowódcy Jednostki Wojskowej w Siemirowicach udało nam się zorganizować dla uczniów świetlicy bezpłatną wycieczkę edukacyjną na teren jednostki i lotniska. Udział w wycieczce był nagrodą dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w świetlicy w działaniach realizowanych w trakcie roku szkolnego. Pieniądze na wyjazd pozyskałam od sponsorów i z Urzędu Gminy.

Jedną z najbardziej ciekawych części wycieczki okazało się spotkanie z sokolnikiem pracujacym na lotnisku. Uczniowie po raz pierwszy mogli poznać tę specyficzną pracę i piękne ptaki, które ją wykonują.

Zagrażające bezpieczeństwu lotów ptaki, żerujące na terenie lotniska płoszone są przez specjalnie do tego trenowane sokoły. Płoszenie odbywa się na różnych wysokościach. Ptaki są płoszone codziennie, poza dniami, w których występuja złe warunki atmosferyczne: zamiecie, ulewy czy porywiste wiatry. Każdy z ptaków wyposażony jest w nadajniki radiowe, umożliwiające ich lokalizację oraz reaguja na specjalny rodzaj gwizdków uzywanych przez sokolników.

Spotkanie zakończyło się zademonstrowaniem, jak ptak wykonuje swoje obowiązki oraz reaguje na komendy.   

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Spotkanie z sokolnikiem
2Prezentacja sposobów płoszenia

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 18-05-2010, liczba wyświetleń: 1954

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika