Projekt: Kiermasz nie tylko ekologiczny
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Kiermasz nie tylko ekologiczny
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Ze względu na fakt, iż nasza świetlica dysponuje niewielkimi środkami finansowymi, zawsze gromadzimy różne, zdawałoby się dziwne przedmioty, które kiedyś mogą przydać się do zajęć. Często są to nikomu nie potrzebne materiały, z których na zajęciach plastycznych powstają prawdziwe cuda.

W zeszłym roku szkolnym postanowiłyśmy we własnym zakresie pozyskać środki na materiały i gry dydaktyczne, aby urozmaicić naszym wychowankom pobyt w świetlicy. Po przeprowadzeniu rozmów z dziećmi, ich rodzicami oraz dyrektorem szkoły, postanowiliśmy potrzebną kwotę uzyskać organizując Wielki Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przygotowania do w/w akcji rozpoczęliśmy już we wrześniu. Trwały one prawie trzy miesiące. W czasie tego okresu spotykałam się z dziećmi, a czasami również z ich rodzicami, na zajęciach plastycznych. W przygotowania do   kiermaszu zaangażowane były chętne dzieci uczęszczające do świetlicy.

Celem kiermaszu była realizacja trzech podstawowych działań:

- pozyskanie środków finansowych na doposażenie świetlicy w materiały dydaktyczne

- promowanie efektów dziecięcej twórczości plastycznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym

- przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Prace rozpoczęliśmy od sporządzenia „katalogu pomysłów”. Postanowiliśmy wykonać m.in.: stroiki, kartki świąteczne, choinki z tworzyw naturalnych. Następnym etapem było przygotowanie szablonów i egzemplarzy wzorcowych oraz zgromadzenie potrzebnych materiałów i przyborów.

Ze względu na to, że nasze ograniczone fundusze nie pozwalają nam zakupić potrzebnych materiałów zgromadziliśmy je samodzielnie. Uczniowie z ogromną chęcią zbierali różnego rodzaju szyszki, które później razem suszyliśmy w świetlicy. Przynosili także żołędzie, buczynę i orzechy. Przydały się także przyniesione przez nich puszki i puszeczki, rolki papierowe, szklane butelki i słoiczki oraz kolorowe gazety.   

Powstały z nich piękne kompozycje na stół, pojemniczki na ciasteczka, wazoniki malowane farbami i oklejane kolorowym papierem, aniołki i Mikołaje.

Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały ozdoby, pracowały indywidualnie i w zespołach. Korzystały z przedstawionych propozycji, ale również wprowadzały do swoich prac własne, często oryginalne pomysły. Końcowym etapem było przygotowanie i rozwieszenie plakatów informujących o kiermaszu, stanowisk do sprzedaży, ustalenie listy dzieci, które będą zajmować się sprzedażą wyrobów oraz cennika na poszczególne wyroby. Sprzedaż przygotowanych ozdób odbywała się w czasie spotkań z rodzicami.

Zainteresowanie ozdobami przeszło nasze oczekiwania. Zarobiliśmy ponad 900 złotych. Po zakończeniu kiermaszu wspólnie sporządziliśmy protokół o wielkości uzyskanych ze sprzedaży środków. Kwota została przekazana na fundusz Rady Szkoły i przeznaczona na zakup potrzebnych materiałów do świetlicy oraz nagród dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych w świetlicy.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 17-05-2010, liczba wyświetleń: 1606

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika