Projekt: Szkolny „Konkurs na najciekawszą lalkę teatralną”
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Szkolny „Konkurs na najciekawszą lalkę teatralną”
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

W związku z przygotowaniem w naszej szkole sali teatralnej zaistniała potrzeba doposażenia jej w pomoce przydatne do realizacji zajęć i przedstawień. Dlatego też stwierdziłyśmy, że dobrym pomysłem byłoby, aby uczniowie samodzielnie przygotowali część z nich, np.: lalki teatralne. Ogłosiłyśmy więc „Konkurs na najciekawszą lalkę teatralną”. Do współpracy przy ocenie prac zaprosiłyśmy także nauczyciela plastyki i przyrody.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności manualnych, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozbudzanie wyobraźni, rozbudzanie zainteresowania teatrem, powtórzenie wiadomości o rodzajach lalek teatralnych oraz wykorzystanie w pracach plastycznych surowców wtórnych.

Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów z klas 0 - VI. Zadaniem uczniów było przygotowanie lalek (pacynek, marionetek, kukiełek, jawajek, lalek gałgankowych) o wysokości co najmniej 20 cm. Lalki mogły być wykonane z klasycznych materiałów lub z surowców wtórnych. Każdy z uczestników mógł wykonać dowolną ilość prac.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się podczas uroczystego spotkania w szkolnej sali teatralnej. Tam też miała miejsce pokonkursowa wystawa prac uczniów.

Uczniowie wykazali się niesamowitą wyobraźnią i pomysłowością przy przygotowaniu prac konkursowych. Różnorodność przygotowanych lalek po prostu nas zachwyciła - nie było dwóch jednakowych lub chociaż podobnych prac. Pojawiły się smoki, roboty, pajace, czarownice i inne trudne do określenia postacie. Szczególnie ciekawe prace powstały z wykorzystaniem surowców wtórnych. Okazało się, że niewielkim nakładem środków, często z odpadków, których tak chętnie pozbywamy się z naszych domów, mogą powstać naprawdę fantastyczne prace.  

Na konkurs uczniowie przygotowali ponad 50 prac. Ze względu na oryginalność prac nagrodziliśmy aż 19 lalek.

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 15-05-2010, liczba wyświetleń: 1910

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika