Projekt: Eko-zajęcia edukacyjne.
Projekt realizowany przez: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie
Nazwa Eko-zajęcia edukacyjne.
   Województwo: śląskie
   Powiat: myszkowski
   Gmina: Niegowa
   Miasto: Niegowa
Opis

   W gimnazjum treści ekologii i ochrony środowiska pojawiają się na wielu przedmiotach. W dniu 21.04.2010 roku w klasie III c pani Joanna Haładus przeprowadziła ciekawą lekcję biologii dotyczącą poznania przyczyn i następstw  zanieczyszczeń atmosfery, hydrosfery i litosfery oraz sposobów zapobiegania im. Ciekawe prowadzenie zajęć angażowało całą klasę podczas burzy mózgów. Grupowo natomiast uczniowie opracowali drzewa decyzyjne na wcześniej przygotowanych arkuszach.  Podsumowaniem zajęć była prezentacja liderów zespołów działań poprawiających stan środowiska.

            Tematyka ochrony środowiska realizowana była również na lekcjach chemii w klasach drugich na koniec działu „Surowce i tworzywa”. Uczniowie przygotowywali indywidualnie referaty na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Pozostała część klasy rywalizowała podczas odpowiedzi na pytania zadawane przez prezenterów.  Uzupełnieniem treści był pokaz foliogramów i filmów edukacyjnych wyd. OPERON pt: „Źródła energii”,  „Przerób ropy naftowej”, „Pirogenizacja węgla”, „Ochrona środowiska naturalnego”.

            W ramach zajęć „Koła chemicznego” prowadzonego przez panią Ewę Baryłę  uczniowie klas Ib i IIa dokonali analizy wpływu wycieków ropy naftowej na glebę, wodę oraz florę i faunę. Przeprowadzili szereg doświadczeń demonstrujących sposoby oczyszczania wód z plam ropy naftowej i innych tłustych cieczy.

   Nawiązując do zmniejszania katastrof ekologicznych na zajęciach technicznych klasy pierwsze realizują dział wychowanie komunikacyjne zachęcając do korzystania z rowera jako ekologicznego środka lokomocji. Sukcesem w tej dziedzinie jest  III miejsce drużyny naszego gimnazjum w eliminacjach powiatowych  Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Drzewa decyzyjne o ochronie środowiska przygotowane przez uczniów klasy III c na lekcji biologii.
2Projekcja filmu pt:"Ochrona środowiska naturalnego".
3Krzyżówki drogowe na zajęciach technicznych w klasie I a.
4Badanie właściwości ropy naftowej na zajęciach koła chemicznego.
5Sączenie mieszaniny wody, kredy i ropy nafrowej.
6Statuetka i dyplom zdobyte przez Roksanę Mazanek, Karolinę Resiak i Martynę Bialik z klasy II c.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 14-05-2010, liczba wyświetleń: 2740

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika