Projekt: Zimowe pejzaże - 2010.
Projekt realizowany przez: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie
Nazwa Zimowe pejzaże - 2010.
   Województwo: śląskie
   Powiat: myszkowski
   Gmina: Niegowa
   Miasto: Niegowa
Opis

   Tegoroczna zima dostarczyła  sporo  wrażeń nie tylko przyrodniczych, ale również gospodarczych. Bardzo wysokie mrozy poprzedzone opadami deszczu spowodowały katastrofę energetyczną. Linie energetyczne pękały, a betonowe słupy łamały się jak zapałki. Mieszkańcy okolicznych miejscowości nawiedzani byli przez różne ekipy telewizyjne nagrywające reportaże na temat życia bez prądu, które trwało  w szeregu domostwach nawet 2  tygodnie. Niektórzy uczniowie naszego gimnazjum  również zaangażowali się  w dokumentowanie tych zdarzeń.  W ruch poszły aparaty cyfrowe i kamery wideo. Powstawały prezentacje multimedialne  o tematyce zimowej. Ze zdjęć przygotowano kolaże nagrodzone w konkursie  „Moja Gmina” zdobiące obecnie korytarze w szkole. Najładniejsze zdjęcia wysłano również na powiatowy konkurs plastyczno-fotograficzny pt: „ Zima w krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic”, gdzie zdobyły  II miejsce oraz wyróżnienia. Pozostałe zdjęcia są archiwizowane i posłużą do przygotowania albumów przyrodniczych i galerii zdjęć na stronę internetową szkoły.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Skałki w Łutowcu - autorem zdjęcia jest Marcin Rosikoń - klasa III b - praca wyróżniona na powiatowym konkursie pt:„ Zima w krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic”
2Zamek w Bobolicach - autorem zdjęcia jest Martyna Kurek - uczennica klasy IIb, praca zdobyła II miejsce w powiatowym konkursie „ Zima w krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic”
3Zachód słońca - autorem zdjęcia jest Roksana Mazanek - uczennica klasy IIc, praca wyróżniona w powiatowym konkursie „ Zima w krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic”
4Kolaż przygotoawny na konkurs "Moja Gmina"

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 14-05-2010, liczba wyświetleń: 3158

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika