Projekt: Dzień Ziemi w naszej szkole.
Projekt realizowany przez: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Niegowie
Nazwa Dzień Ziemi w naszej szkole.
   Województwo: śląskie
   Powiat: myszkowski
   Gmina: Niegowa
   Miasto: Niegowa
Opis

   Z okazji Światowego Dnia Ziemi w Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Niegowie  dla wszystkich uczniów szkoły klasa Ia przygotowała apel w dniu 26.04.2010. Zaprezentowała na nim inscenizację pt: „Rzecz o recyklingu”  inspirowaną „Dziadami” Adama Mickiewicza. Uczniowie przypomnieli również, że tegoroczne świętowanie Dnia Ziemi pod hasłem „RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS” odbywają się  już od 1970 roku. Wcieleni w najczęściej wyrzucane śmieci (butelki, kartki papieru, puszki i kartony) użalali się nad swoim losem na wysypisku pośród smrodu, brudu i gryzoni. Aby uratować swój okrutny żywot apelowali o recykling.

   Wśród  przykładów godnych naśladowania  przypomnieli,  że w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole i innych w okolicy prowadzona jest akcja zbiórki plastikowych nakrętek od butelek, które mają być poddane recyklingowi, aby wesprzeć zakup wózka inwalidzkiego dla ucznia naszej gminy. Ponadto zachęcili do korzystania ze specjalnych koszy na szkło i plastik znajdujących się  na parkingu szkolnym.  

   Obrońcami środowiska były sowy, kruki, i puchacze oraz trzej agenci. Udowodnili, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez człowieka zaczynają zagrażać samemu człowiekowi. Dlatego gwarancją na lepsze zdrowie, a nawet życie jest udział w ochronie środowiska w którym żyjemy. Czasem wiążą się z tym niewygody, ale takie poświęcenie dla Ziemi jest dla naszego wspólnego dobra. W tej sprawie wszyscy jesteśmy zgodni – tymi słowami  zakończyła apel Pani Dyrektor  Dorota Kołacz dziękując uczniom i opiekunowi pani Małgorzacie Mareckiej za poruszenie bardzo ważnych ekologicznych treści.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Apel z okazji Dnia Ziemi 2010
2Apel z okazji Dnia Ziemi 2010

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 14-05-2010, liczba wyświetleń: 2168

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika