Projekt: Kampania promocyjna nt. ZSEE
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy
Nazwa Kampania promocyjna nt. ZSEE
   Województwo: zachodniopomorskie
   Powiat: kamieński
   Gmina: Międzyzdroje
   Miasto: Wapnica
Opis

Na początku zastanowiliśmy się w jaki sposób dotrzeć do wszystkich mieszkańców gminy i poinformować ich o naszej akcji. Stwierdziliśmy, że przede wszystkim trzeba będzie zrobić plakaty. Chcemy zlecić to profesjonalnej firmie, gdyż otrzymaliśmy na to fundusze z Urzędu Miejskiego.

Trzeba będzie również wysłać informacje na temat planowanej zbiórki do lokalnej prasy (Pomorzanin, Kurier Szczeciński, Głos Szczeciński, Wyspiarz Niebieski, Informator Samorządowy), umieścić informacje na stronach internetowych piszących o lokalnych wydarzeniach.

Oczywiście wykorzystamy też naszą powstałą w trakcie konkursu stronę www (www.1-szy.net/ekowapnica) i tam też zamieścimy informacje o zbiórce.
Ponadto dobrze będzie podać adres strony w prasie i na plakatach, aby każdy zainteresowany mógł poczytać dodatkowe informacje.

Myślimy, że warto będzie również wykonać małe ulotki na temat dnia zbiórki ZSEE. Ulotki te będziemy mogli dać kolegom i koleżankom, by zanieśli je swoim rodzicom, sąsiadom i znajomym. Ulotki będzie można zostawić w sklepach, bankach, Urzędzie Miejskim itp.

Ulotki oraz plakaty chcemy rozmieścić w miejscach, które są bardzo często odwiedzane przez mieszkańców naszej Gminy.
W Wapnicy i Lubinie są to na pewno: sklepy, świetlica, szkoła, przystanki autobusowe.
W Międzyzdrojach są to: poczta, Biblioteka Miejska, molo, sklepy w centrum miasta, przedszkole, gimnazjum, przychodnia, banki, Urząd Miejski, Międzynarodowy Dom Kultury.

Chcemy też założyć profil pod nazwą MŁODZI PRZYRODNICY Z WAPNICY na Naszej Klasie i rozesłać informacje o dniu zbiórki elektrośmieci do naszych znajomych i mieszkańców gminy.

Ważne będzie również pozyskanie osób, które będą chciały nam pomóc. Myślimy, że warto będzie poprosić o pomoc naszych rodziców, pielęgniarkę szkolną (plakaty i ulotki do przychodni w Międzyzdrojach).

Podział zadań:
projektem ulotki zajmie się Piotr Lisiński (Piotrek dobrze sobie radzi z pracą na komputerze)
dystrybucja ulotek: Andżelika Grzyb, Piotr Lisiński, Maja Kałwak, Ola Batycka (mama Andżeliki prowadzi sklep w Lubiniu więc na pewno rozda ulotki wielu klientom, pozostali sami zgłosili się i chcą roznosić ulotki)
przygotowanie notatki do prasy: Ania Ratajczyk, Piotr Wardziukiewicz (Ania i Piotrek mają dobre oceny z języka polskiego i lubią pisać)
założenie profilu na Naszej Klasie: Andżelika Grzyb, Kamila Piotrowska (dziewczynki często korzystają z serwisu Nasza Klasa i to one wpadły na ten pomysł)
roznoszenie plakatów: Damian Szubelko, Daria Moroz, Ola Zienko, Piotr Lisiński (mama Oli prowadzi sklep ;) więc Ola powiesi plakat w sklepie i Lubiniu, Damian i Daria chodzą na świetlicę, więc tam zaniosą plakat a po drodze rozwieszą plakaty na tablicach i w sklepie w Wapnicy, Piotrek mieszka w Wicku więc rozwiesi plakaty w Wicku i Zalesiu).

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1biblioteka
2plakat
3poczta
4urząd miejski
5kurier szczeciński
6pomorzanin
7ulotka
8szkoła

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 11-05-2010, liczba wyświetleń: 2261

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika