Projekt: CZYSTY LAS IV edycja
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy
Nazwa CZYSTY LAS IV edycja
   Województwo: zachodniopomorskie
   Powiat: kamieński
   Gmina: Międzyzdroje
   Miasto: Wapnica
Opis

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy dba o czystość lasów
Konkurs „Czysty Las” w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy przystąpiła do IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Czysty Las” 2007/2008. Konkurs ma na celu poprawę czystości polskich lasów, promocję zasobów przyrody oraz właściwych zachowań w lesie a także poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu szeroko pojętej ekologii. Ocenie podlegać będą działania podjęte przez społeczność szkolną propagujące wiedzę o lesie, właściwe zachowania w nim oraz szacunek do lasu i wrażliwość na przyrodę, czyli Leśna Edukacja.
Uczniowie szkoły z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem podeszli do realizacji zadań konkursowych. Wykazali się pomysłowością i aktywnie włączyli się do wszystkich działań związanych z poprawą czystości okolicznych lasów.
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. IV i V wraz z nauczycielem przyrody, p. I. Samołyk, przygotowali przedstawienie pt. Rodzinny piknik na łonie przyrody”, którego tematem było zachowanie ludzi podczas wypoczynku w lesie. Uwypuklone w przedstawieniu negatywne nawyki turystów skłoniły uczniów szkoły do opracowania kodeksu postępowania w lesie – „Leśnego savoir-vivre’u”. W krótkich rymowankach uczniowie przypominają turystom jak należy zachowywać się w lesie. Tablica z hasłami „Leśnego savoir-vivre’u” zostanie umieszczona na terenie SP-2 w Wapnicy, przy szlaku wiodącym na Wzgórze Zielonka.
W celu szerszego rozpropagowania projektu przygotowano zakładki do książek, na których umieszczono „Leśny savoir-vivre” oraz myśl patrona szkoły – Władysława Szafera.
Kolejnym pomysłem w ramach konkursu „Czysty las” było opracowanie kart do gry „Piotruś”. Członkowie koła ekologicznego działającego przy szkole, przygotowali grę dydaktyczną. Jest to 12 par kart oraz trzynasty Piotruś – Gucio – dzik z zagrody pokazowej żubrów. Parę tworzy karta z fotografią wybranego elementu środowiska wyspy Wolin oraz karta z jego opisem.
Karty do gry „Piotruś” oraz zakładki do książek zostaną rozpropagowane w środowisku lokalnym/województwie zachodniopomorskim w celu zwrócenia uwagi na zagrożenia lasów.

Szkoła dostała się do finału konkursu!!!

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1przedstawienie
2dyplom
3dyplom dla sp2

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 10-05-2010, liczba wyświetleń: 1926

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika