Projekt: Mój przyjaciel zwierz!
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy
Nazwa Mój przyjaciel zwierz!
   Województwo: zachodniopomorskie
   Powiat: kamieński
   Gmina: Międzyzdroje
   Miasto: Wapnica
Opis

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy kochają zwierzęta!

Zachodniopomorskie Towarzystwo Praw Zwierząt ogłosiło 4 października 2008 roku konkurs pod hasłem „Mój przyjaciel zwierz”. To już IV edycja tego konkursu.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy po raz pierwszy wzięła w nim udział. Zadaniem dzieci było przedstawienie kim są dla nich zwierzęta, jakie byłoby bez nich życie oraz co możemy zrobić aby zwierzętom było lepiej. Forma wykonania prac była dowolna. Należało je złożyć do 5 listopada 2008 roku.
W konkursie wzięli uczniowie klas II, III, IV i V. Po wysłaniu prac z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników. 23 stycznia otrzymaliśmy informację, iż uczniowie SP-2 odnieśli sukces. I miejsce w konkursie zajął uczeń klasy V, Piotr Wardziukiewicz. Jego praca przedstawiała komiks pt. "Życie zwierząt". 
Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Batycka, uczennica klasy IV.
13 lutego 2009 roku w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Byliśmy bardzo dumni z uczniów naszej szkoły.
Szkoła w Wapnicy systematycznie włącza się w pomoc dla Schroniska. Uczniowie od najmłodszych lat są wrażliwi na los bezdomnych zwierząt. W zeszłym roku odbyły się dwie zbiórki darów dla Schroniska w Świnoujściu.
W tym roku ponownie przyłączamy się do pomocy. Do końca lutego w szkole zbierane są dary dla zwierząt: jedzenie (karma, kasza, ryż, makaron itp.), koce, legowiska, miski oraz zabawki. Ponadto w Tłusty Czwartek odbędzie się w szkole loteria fantowa oraz sprzedaż pączków z losami, z których dochód będzie przeznaczony na Schronisko.


Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 10-05-2010, liczba wyświetleń: 1790

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika