Projekt: Akcja "Komputery za tonery"
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Akcja "Komputery za tonery"
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Każda polska szkoła boryka się z problemami finansowymi. Jak temu zaradzić? Nie tak trudno! Wystarczy chęć, pomysłowość i zaangażowanie całej społeczności uczniowskiej. Postanowiłyśmy zdobywać dodatkowe pieniądze na działalność świetlicy ze zbiórki surowców wtórnych.

We wrześniu 2008 roku na stronie internetowej znalazłyśmy informację o możliwości zbierania przez szkołę zużytych tonerów do drukarek komputerowych. Po kontakcie telefonicznym i internetowym z firmą PTH „Technika” z Gliwic szybko uzyskałyśmy niezbędną pomoc i włączyłyśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. Nasza szkoła otrzymała zestaw plakatów i innych materiałów informacyjnych i reklamujących akcję oraz specjalne kartony do gromadzenia zebranych kartriży.

Aby zachęcić dzieci i rodziców do udziału w akcji chętni uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali duże, kolorowe plakaty, które zawierały wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji tj. nazwę organizatora, cel akcji, sposób zbierania i składowania pojemników po tuszach oraz korzyści, jakie przyniesie akcja dla środowiska, dzieci i szkoły.

Podjęłyśmy się organizacji zbiórki tego rodzaju surowców wtórnych  z dwóch powodów:

- wychowawczego, gdyż uczymy dzieci dbania o środowisko i właśnie dzięki firmie ,,Technika” możemy pokazać uczniom, że ekologia dotyczy przede wszystkim życia codziennego

-  oczekując także, że aktywnie współdziałając z tą firmą nasza szkoła będzie miała możliwość wzbogacenia się o środki pieniężne wspomagające jej działalność.

Warto nadmienić, że w realizacji naszych działań bardzo pomagali nam rodzice, a przede wszystkim spora grupa ludzi dobrej woli z urzędów, banków, firm i instytucji, do których zwróciłyśmy się z propozycją przekazywania nam odpadów.

Dzięki akcji:

-  zwiększyła się wśród uczniów świadomość ekologiczna, szczególnie jeśli chodzi o  problem utylizacji i recyklingu odpadów

- wspomagaliśmy realizację ścieżki ekologicznej 

- poprawiła się sytuacja finansowa i baza dydaktyczna

- zaangażowaliśmy okoliczne firmy, instytucje, sklepy, osoby prywatne do udziału w akcji.

Udział w tej akcji ma zatem ogromne walory wychowawcze - ekologiczne. Uczy dzieci poszanowania środowiska naturalnego. Niebagatelną sprawą jest to, iż za zebrane przez szkołę tonery świetlica otrzymuje spore kwoty pieniężne. Uczestniczące w akcji szkoły biorą zarazem udział w rywalizacji. Dla tych, którym uda się zebrać najwięcej tonerów firma przewidziała nagrody.

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję w naszej szkole.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 08-05-2010, liczba wyświetleń: 1722

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika