Projekt: Projekt "Nie wypalajmy traw,przecież nie zabija się skowronków"
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Projekt "Nie wypalajmy traw,przecież nie zabija się skowronków"
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Ze względu na fakt, iż nasza szkoła funkcjonuje w środowisku wiejskim wzięliśmy udział w projekcie "Nie wypalajmy traw,przecież nie zabija się skowronków" realizowanym w ramach kampanii "Niezapominajka znakiem jakości naszej postawy wobec przyrody" prowadzonym przez Zarządy Okręgowe LOP.

Celem projektu było przekazanie jak największej liczbie dzieci, ich rodzicom i opiekunom oraz ludziom mieszkającym na wsi informacji o szkodliwym wpływie ognia na biocenozę łąkową – rośliny i zwierzęta. Aby uaktywnić adresatów kampanii były przeprowadzone spotkania z młodzieżą i rolnikami, zajęcia w szkołach z udziałem dzieci, organizowane konkursy plastyczne na plakat i znak graficzny akcji, wykonanie naklejek i broszek z hasłem i logo akcji oraz logo sponsorów.

Działania w ramach projektu miały spowodować zaniechanie wypalania traw, ograniczenie liczby pożarów powodowanych wypalaniem roślinności, wzrost świadomości ekologicznej dzieci, rolników, mieszkańców wsi, ochrona przyrody, zachowanie różnorodności biologicznej, zmniejszenie ryzyka pożarowego dla lasów.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły wykonali:

- plakaty, które zawierały informację o problemie wypalania traw, o szkodach, jakie powoduje ogień w przyrodzie, o tym, że osoby podpalające trawy łamią przepisy. Na plakatach znalazły się też informacje o kampanii LOP oraz numer telefonu, pod który trzeba zgłaszać przypadki wzniecenia ognia.

 - broszurki informacyjne dla rodziców z opisem skutków wypalania traw, co żyje w trawie, jakie trawy rosną na łąkach.

- gazetki tematyczne w szkole.

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 08-05-2010, liczba wyświetleń: 1935

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika