Projekt: Projekt "Podbijamy Kosmos"
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Projekt "Podbijamy Kosmos"
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

W ramach prac w programie "Nauczyciel z klasą" opracowałyśmy i przygotowałyśmy projekt pod hasłem „PODBIJAMY KOSMOS”, którego głównym celem było zdobycie i pogłębienie wiedzy i słownictwa związanego z Kosmosem oraz rozwijanie zainteresowania tym tematem.

Nauczyciele realizujący projekt zaplanowali ogólnoszkolną prezentację działań podjętych w czasie realizacji projektu. Każda z klas biorących udział w tym przedsięwzięciu przedstawiła swoje dokonania. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Odbyły się pokazy multimedialne w pracowni komputerowej, przedstawienie teatralne, wystawy prac plastycznych, zaprezentowano gazetkę szkolną, pocztówki, plakaty, kącik wiedzy w bibliotece, albumy i książeczki wykonane przez uczniów.

Ogólnoszkolna prezentacja spotkała się z przychylnym odbiorem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców. Prezentacje i sam projekt bardzo podobał się, zarówno dzieciom, jak i zaproszonym gościom. Doceniono rozmach realizowanych działań i duży wkład pracy uczniów przy tworzeniu prac.

W realizację projektu zaangażowanych zostało kilka klas ze wszystkich poziomów nauczania. Wymagało to od nauczycieli, a przede wszystkim od uczniów, ogromnego zaangażowania i wysiłku. Było to duże przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę, że kierowało nim 10 nauczycieli, a brało udział 223 uczniów. Wszyscy nauczyciele zdążyli z realizacją swoich składowych projektu do dnia prezentacji, co wymagało wiele samodyscypliny i współpracy między uczestnikami programu. Udało nam się włączyć uczniów do pracy nad projektem. Zadanie było rozciągnięte w czasie. Wymagało od nich wielu samodzielnych poszukiwań w różnych środkach przekazu informacji.                     
Projekt pozwolił uczniom poznać Wszechświat „z różnych stron”- ciekawostki, fakty znane i nieznane, jak przedstawia tę tematykę literatura i film, zjawiska, ludzi związanych z kosmologią, znanych badaczy i odkrywców, pozwolił pofantazjować dzieciom i wybrać się na Księżyc, na odległe planety, zabawić się w kosmitów, przygotować przedstawienie o tematyce fantastycznej.

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 08-05-2010, liczba wyświetleń: 1672

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika