Projekt: Browar Żywiec
Projekt realizowany przez: Gimnazjum 10
Nazwa Browar Żywiec
   Województwo: śląskie
   Powiat: Gliwice
   Gmina: Gliwice
   Miasto: Gliwice
Opis

W ramach szkolnych chemiczno-ekologicznch wycieczek przedmiotowych, udałam się z uczniami do Żywca, by zwiedzić ich browary. Oprócz doskonale fukcjonującej firmy, znajduje się tam muzeum, które "...w dniu 13.stycznia 2010 r. Muzeum Browaru w Żywcu stało się oficjalnie częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH (European Rout of Undustrial Heritage). W sieci łączącej ponad 800 europejskich obiektów dziedzictwa znalazły się zaledwie 72 punkty kotwiczne, czyli miejsca o szczególnym znaczeniu historycznym dla Europy i przy tym bardzo atrakcyjne turystycznie. Takim właśnie punktem jest także Muzeum Browaru w Żywcu."

Podczas doskonałej żywej lekcji, dowiedzieliśmy się, że już w 1448 książe oświęcimski dostał przywilej uprawy jęczmienia i warzenia piwa. Browary w Żywcu są znane w świecie miedzy innymi dlatego, że ich produkcja opiera się na doskonałej jakości surowcach, krystalicznie czystą źródlanej wodzie i zdobywanej latami a nawet wiekami umiejetności fermentacji.

Kiedy zwiedziliśmy Muzeum zaproszono nas do odpoczynku w Piwiarni Żywie i podano doskonałej jakości napoje, oczywiście bezalkoholowe.Można  było również obejrzeć znakomitą kolekcję szklanek i kufli.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 25-04-2010, liczba wyświetleń: 1928

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika