Projekt: DOBRE RADY NA ODPADY
Projekt realizowany przez: Przedszkole Miejskie nr 7
Nazwa DOBRE RADY NA ODPADY
   Województwo: lubuskie
   Powiat: Gorzów Wielkopolski
   Gmina: Gorzów Wielkopolski
   Miasto:
Opis

Przedszkole Miejskie nr 7 „Bajkowy Świat”  od wielu lat aktywnie włącza się w działania na rzecz ochrony środowiska. Siłą napędową naszych dążeń są dzieci z kółka ekologicznego „Strażnicy Przyrody”. Podczas zajęć realizowana jest innowacja pedagogiczna „Strażnicy Przyrody”, której jestem autorką. Wielokrotnie byliśmy laureatami konkursów o charakterze ekologicznym. 

Dzieci znają rady na papierowe odpady. Często  w zabawie wykorzystywany jest papier makulaturowy, który zbierają całe rodziny. Podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka najmłodsi członkowie Ekozespołu biorącego udział w ogólnopolskim konkursie  Ekozespoły zmniejszają swój ślad ekologiczny”,   zaprosili swoich gości do „Papierowej Zabawy”. Babcie wraz z wnuczętami „lepiły” papierowe kule,  by po chwili wziąć udział w  konkurencji „Sokole oko” i celnie rzucić  do wyznaczonego celu - tablicy.

Kolejna zabawa „Lawina” polegała na wykazaniu się umiejętnościami zręcznościowymi. Każdy zawodnik otrzymał papierową kulę doczepioną do wstążki. Należało nawijając wstążkę na ołówek, w jak najszybszym czasie przyciągnąć kulę do siebie. Nie zabrakło też „Tańca z Gwiazdami na gazecie” Oczywiście gwiazdami tego spotkania byli zaproszeni goście: Babcie i Dziadkowie. Na koniec dziadkowie zrobili do swoich pociech papierowe zabawki. Były łodzie, samoloty, rakieta. Bardzo podobały się wszystkim.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Łączenie pokoleń. Lubię to!!!

Już można czytać wszystkie inicjatywy! http://www.mipe.oswiata.org.pl/memberlist.php?u=98

brawo dla Strażników Przyrody

Wszystkie rady na odpady są warte uwagi.

jeszcze lepiej jak z tych rad sie korzysta

Rady są po to aby je stosować.

z czasem stają sie regułą - i o to chodzi

[quote="lukasz.sosna":3htbrsc1]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:3htbrsc1] Przydałaby się technologia do tych marzeń.

albo naszcza ciężka edukacyjna praca

[quote="lukasz.sosna":5rth76vj]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:5rth76vj] Byle tak dalej.

promować, zachęcac i dawac pozytywne przykłady

A potem widać tego efekty.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 19-04-2010, liczba wyświetleń: 1814

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika