Projekt: Ekologiczny pamietnik pierwszoklasisty
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 18
Nazwa Ekologiczny pamietnik pierwszoklasisty
   Województwo: warmińsko-mazurskie
   Powiat: Elbląg
   Gmina: Elbląg
   Miasto: Elbląg
Opis

W naszej szkole, trwa karnawałowa eko-zabawa pn "Energia zaklęta jest w kolorach." Nie mogło nas w niej zabraknąć. Pani powiedziała do starszych naszych kolegów: "w wesoły i zabawowy sposób pragniemy podnosić  świadomość naszych dzieci na temat tego, jak oszczędzać energię i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju w przyszłości". Te słowa są trochę trudne dla nas - pierwszaków. Wiemy jednak, że my musimy o planetę dbać i robić wszystko, aby wokół było czysto i zielono!
 
W poniedziałek - na dobry start - zdrowe odżywianie . W klasach i na korytarzach królował kolor  POMARAŃCZOWY - zdrowej marchewki, z którą wołaliśmy wszyscy odżywiaj się zdrowo. Piliśmy własnoręcznie zrobione, świeże, marchewkowe soki (link), chrupaliśmy marchewki i ... graliśmy w pomarańczowe. Znacie zabawę w pomidora? My graliśmy w marchewkę. Kto ty jesteś? - marchewka. W co się bawisz? - marchewka. Co lubisz jeść najbardziej -  marchewka. (link).  Niektórzy nie chcieli grać z nami w pomarańczowe i wybrali granie w zielone - wesoło promując jedzenie zielonych, raczej nie lubianych, brokuł (link). Wiemy, że warzywa i owoce dają nam sprawność, energię i pogodę ducha.
 
Wtorek - Dzień Polarnego Niedźwiedzia. Misiaki rozsiadły się na szkolnych ławkach, z uwagą przysłuchując się o czym dzisiaj mowa? Temat ekorozmów nie był łatwy. Rola naturalnych ekosystemów w przyrodzie, a także przekazanie informacji dotyczacych działań człowieka na rzecz świata zwierzat.  MUSIMY CHRONIĆ WSZYSTKIE ZWIERZĘTA I TE DUŻE I TE MAŁE, DBAĆ O ICH DOMY I POMAGAĆ, JAK SIĘ DA. NAWET W SWOIM CODZIENNYM ŻYCIEM. Na przerwach trudno było dostrzec dzieci, zniknęły - ubrane na biało, wśród pluszaków. Każdy chciał się pochwalić swoją maskotką.
 
Jutro środa - dzień niebieski- DZIEŃ KROPELKI WODY. W tym dniu podziękujemy, manifestując to swoim niebieskim strojem, wszystkim tym, którzy dbają o czystość naszych wód i o to, aby nam jej nie zabrakło. Natomiast czwartekiem  - szkolnym żółtym dniu, przypomnimy o konieczności oszczędzania prądu. Przeżyjemy krótkie spięcie z zielonym pstryczkiem-elektryczkiem i małą diodką. Zapewne będzie wesoło.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Już można czytać wszystkie inicjatywy! http://www.mipe.oswiata.org.pl/memberlist.php?u=98

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 16-04-2010, liczba wyświetleń: 1881

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika