Projekt: Podsumowanie.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Podsumowanie.
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Raz do roku w szkole piszemy podsumowanie naszej działalności ekologicznej, robi to wychowawca-koordynator wraz z uczniami, w poprzednim roku postanowiliśmy przedstawić podsumowanie jako ciekawą i wesołą rymowankę, uczniom pomysł bardzo się spodobał  : 

           Jesteśmy Ekomostowiacy – uczniowie nie byle jacy, do klasy I,II i III chodzimy i co się dzieje w świecie przyrody – dokładnie śledzimy.

Wszyscy o nasze środowisko dbamy, bo przyrodę bardzo kochamy !

Zawsze jej chętnie pomagamy  i pieniędzy za to wcale nie żądamy.

Wiele konkursów, akcji w szkole prowadzimy, dużo robimy, dużo się uczymy, śmieci sprzątamy, segregujemy i nawet rodziców z tym zapoznajemy.

 Dzięki temu w szkole, na a potem w domu nikt nie wyrzuca śmieci byle gdzie po kryjomu ! U nas wszystkie śmieci i wszystkie odpady mają swoje miejsca, mają swoje składy. W każdej klasie mamy worek na plastiki, wrzucamy tam folię, słomki i guziki. Obok kosza w klasach i na korytarzu stoją pudła duże,  na różne odpady, wkładamy tam papier na makulaturę, a w drugie pudełko przeróżne „śmieciule”.  Papier oddajemy na skup, jako  makulaturę i  mamy za to papieru toaletowego całą furę.

Korzystają z niego potem wszystkie dzieci i nasza łazienka na co dzień czystością świeci.  

Drzewa też w ten sposób przecież oszczędzamy, a rosnących na placu szkolnym nigdy nie ścinamy.

Pomagamy starszym sadzić lasy młode i to nie tylko ze względu na urodę ! Przecież leśne drzewa tlen nam produkują, a dwutlenek węgla w sobie kumulują !

Mamy w szkole ładne zielone pudełka, dała nam je Reba- firma bardzo wielka. W zamian za to wszyscy Ekomostowiacy , w zbieraniu baterii – przodownicy pracy. Zbieramy ogniwa, akumulatory, rozkręcamy nawet już stare motory. Babcia, dziadek, ciocia, kuzynki, sąsiedzi, nawet stara Fela, wie o naszej akcji i baterie zbiera. Dzięki temu Mostów, no i okolice słyną z czystych dróżek, rowów i uliczek. Nikt baterii nigdzie teraz nie wyrzuci, ale nam do szkoły chętnie je podrzuci.

Na butelki szklane kontener nam dali, żeby szkło  do niego wszyscy wyrzucali. Teraz cała wioska z niego już korzysta i butelki zbiera , by ziemia była czysta ! A ze stłuczki szklanej, znowu są butelki – może to i nie jest biznes jakiś wielki, ale za to drogi i pobliskie rowy nie są ustrojone szkiełkiem  kolorowym i żaden zwierzaczek szkła w łapkę nie wbije, bo to szkło w kontener każdy wnet ukryje !

Dwa razy do roku w szkole jest bałagan spory, bo zbieramy radia, żarówki, telewizory. Zbieramy zużyty sprzęt elektroniczny żeby mogli ludzie kupić nowy, bardzo śliczny. Nowy sprzęt jest lepszy nie taki podrzędny, ale najważniejsze, że energooszczędny ! Nowe pralki wody mało pobierają i energii także mało zużywają.  Z piwnic i ze strychów ludzie sprzęt zbierają i w Mostowie w szkole wszystko zostawiają, potem znana firma z Łosic

„ Nieskażone Środowisko , przyjeżdża do szkoły, zabiera to wszystko !

Oprócz tego zysku mają ludzie fajnie, bo obejrzeć mogą występy specjalne.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Trzeba się naprawdę napracować, żeby to wszystko tak pięknie się rymowało.

Fajny pomysl. W dzieciach siedzi wielki potencjał. Brawo!!!

Ale zawsze musi być koordynator i opiekun, bo inaczej małe dzieci się gubią.

dobra robota

Pomysł ciekawy ale czasochłonny.

po to jesteśmy by zachęcac uczniów do aktywności

Jeżeli mają dobry przykład to się angażują.

bardzo dorze sie pracuje przy realizacji projektów w miare krótkich, których efekty widać od razu

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 15-04-2010, liczba wyświetleń: 1676

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika