Projekt: Szkolny Dzień Zbiórki ZSEE
Projekt realizowany przez: Gimnazjum 10
Nazwa Szkolny Dzień Zbiórki ZSEE
   Województwo: śląskie
   Powiat: Gliwice
   Gmina: Gliwice
   Miasto: Gliwice
Opis

Szkolny Dzień Zbiórki ZSEE był wydarzeniem na skalę całego miasta.
Odbywał się się przez dwa dni 27-28.11.2009 r.

PIĄTEK, był dniem szkolnym, podczas którego miał miejsce:
1. EKO-PIĄTEK - czyli dzień bez jedynki i nagroda dla każdego ucznia, który przyniósł ZSEE
2. EKO-DYSKOTEKA - tym razem wejściówką na dyskotekę był elektrośmieć
3. ZBIÓRKA ZSEE

UCZNIOWIE, z bardzo dużą pomocą rodziców, nazbierali ogromne ilości elektrośmieci. Rekord padł w klasie Ic, w której Karolina i jej ojciec przywieźli do szkoły 53 telewizory, 11 samochodowych radioodbiorników, 26 nagrywarek komputerowych, 150 płytek elektronicznych, 2 wiertarki, i wiele, wiele innych ZSEE. Oczywiście wygrała nagrodę główną, czyli puchar i buty sportowe. Tato Karoliny też otrzymał nagrodę (kufel) i podziękowanie - dyplom. Na uroczysty apel zaprosiliśmy całą rodzinę Karoliny.
NAUCZYCIELE, Pani dyrektor i pracownicy szkoły też włączyli się do zbiórki.
MIESZKAŃCY naszej dzielnicy wyczyścili swoje piwnice, strychy, zakamarki i pozbyli się ZSEE. Przywozili je do nas sami, a niektórzy korzystali z naszego wózka transportowego i silnych chłopców z klasy 3c - wystarczył jeden telefon i byliśmy pod wskazanym adresem. W ten sposób znalazły się w szkole 2 pralki, 4 lodówki i 4 telewizory.
FIRMY, głównie rodziców naszych uczniów, ale nie tylko, wielokrotnie meldowały się pod naszą szkołą z elektrośmieciami. Oczywiście je też doceniliśmy i wysłaliśmy podziękowania.

SOBOTA była dniem dla mieszkańców naszego miasta. Zapraszaliśmy poprzez ogłoszenia w prasie i reklamę w radio CCM. Aby zwiększyć rangę Szkolnego Dnia Zbiórki ZSEE do współpracy przyłączył się Urząd Miasta Gliwice.
TURNIEJ -podczas Szkolnego Dnia Zbiórki ZSEE w naszej szkole odbyły się I Gliwickie Zawody Sportowo- Ekologiczne Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn 6-osobowych. Jednym z zadań regulaminowych było dostarczenie elektrośmieci. Wszystkie szkoły spełniły ten warunek i w sumie dostarczyły 791 sztuk ZSEE.
Honorowym gościem był z-ca Prezydenta Miasta - Pan Adam Neumann i z-ca Naczelnika Wydziału Środowiska - Pani Halina Antosz oraz podinspektor Wydziału Środowiska - Pan Dariusz Stanek i nasza Pani dyrektor - Aleksandra Szyszka.
We wszystkich konkurencjach - wiedzy i sportowych - zostały przyznane nagrody i dyplomy, a dla opiekunów podziękowania. Za zorganizowanie zbiórki ZSEE u siebie w szkole i dostarczenie ich do nas, każde gimnazjum otrzymało podziękowanie a finaliści dyplomy.

PODSUMOWANIE
W ostatnim dniu konkursu 18.12.2009 r. zorganizowaliśmy kolejny EKO-PIĄTEK i apel, podczas którego dokonaliśmy podsumowania działań, podziękowaliśmy wszystkim -uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, firmom, za przyłączenie się do zbiórki, a szczególnie dziękowaliśmy "sympatykom" Elektrogim10, z pomocy których korzystaliśmy przez trzy miesiące. Wręczyliśmy nagrody, upominki, podziękowania i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.


Łącznie zebraliśmy i przekazaliśmy do recyklingu 10 000 kg ZSEE.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 15-04-2010, liczba wyświetleń: 2020

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika