Projekt: Kochasz dzieci nie pal śmieci!!!
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy
Nazwa Kochasz dzieci nie pal śmieci!!!
   Województwo: zachodniopomorskie
   Powiat: kamieński
   Gmina: Międzyzdroje
   Miasto: Wapnica
Opis

Członkowie Koła Ekologicznego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy przyłączyli się do akcji „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Kampania ta jest promowana przez Fundację Ekologiczną ARKA i ma na celu wskazanie szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych (www.fundacjaarka.pl).

W ramach kampanii uczniowie Szkoły Podstawowej w Wapnicy wzięli udział w wielu ciekawych inicjatywach. Członkowie Koła Ekologicznego napisali listy do dorosłych oraz przygotowali plakaty informujące o szkodliwości palenia śmieci w piecach. Listy i plakaty zostały umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym. Ponadto zostały przeprowadzone lekcje przyrody na ten temat w klasie IV, V i VI. Uczniowie rozpropagowali plakaty i ulotki kampanii w swoich domach oraz w środowisku lokalnym.

Odbyło się również spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły promujące zagadnienia związane ze szkodliwością palenia śmieci i ich wpływie na nasze zdrowie i środowisko. W trakcie spotkania Piotr Wardziukiewicz, przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację dotyczącą problemu spalania śmieci. Ponadto uczniowie obejrzeli film dotyczący segregacji śmieci.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

coraz więcej takich akcji

To bardzo dobry pomysł.

W OSIEMNASTCE KRASNOLUDKI W ROZGOŚCIŁY SIĘ NA DOBRE!!!

Nasze artykuły w gazetach elbląskich wywołały ogromną dyskuję na temat palenia śmieci

[quote="Dorka":r5o0jq05]Nasze artykuły w gazetach elbląskich wywołały ogromną dyskuję na temat palenia śmieci[/quote:r5o0jq05] I co w ich wyniku?

Na dzień dzisiejszy wiem że były kontrole Straży miejskiej. Ale nasze prawo jest sformułowane, że nie wiele można zrobić aby wyciągać konsekwencje.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Prezentacja

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 12-04-2010, liczba wyświetleń: 2254

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika