Projekt: DRZEWA WOKÓŁ NAS 2008
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Przedszkole Miejskie nr 7
Nazwa DRZEWA WOKÓŁ NAS 2008
   Województwo: lubuskie
   Powiat: Gorzów Wielkopolski
   Gmina: Gorzów Wielkopolski
   Miasto:
Opis
W październiku przeprowadzamy rokrocznie KAMPANIE DRZEWA WOKÓŁ NAS. Swoje działania rozpoczynamy w Dniu Drzewa 10 X. Razem z dziećmi z koła ekologicznego „Strażnicy Przyrody” postanowiliśmy przyjrzeć się drzewom naszego ogrodu przedszkolnego. Badaliśmy ich strukturę, przerysowywaliśmy ją na papier. Porównywaliśmy kolor kory, wielkość i kształt korony drzew. Krokami odmierzaliśmy długość cienia drzew. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków, które u nas mieszkają. Dzieci okazały się bystrymi obserwatorami. Na koniec zebraliśmy liście z poszczególnych drzew i ich owoce i postanowiliśmy zrobić album „Drzewa naszego ogrodu”.
W tym  okresie sadzimy    w ogrodzie przedszkonym drzewka liściaste, które  pozyskuje  z Nadleśnictwa Kłodawa.  Rokrocznie jeździmy jesienią na wycieczke do lasu do Leśniczówki w Santocznie.
Wraz z zarządem LOP zorganizowaliśmy konkurs plastyczny skierowanego do przedszkolnych kół LOP "Drzewa wokół nas". 21 października odbyła się w naszym przedszkolu inauguracja konkursu plastycznego,podczas której p.  leśniczy L. Szulc wygłosił pogadankę "Dlaczego należy troszczyć się o drzewa?"Opiekunowie przedszkolnych kół LOP otrzymali   drzewko - wierzbę-symbol długowieczności, na których zakup pozyskalismy fundusze z Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
Nasze drzewko posadzilismy w Zakątku p. Bożydra Bibrowicza w przedszkolnym ogrodzie.
Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 09-04-2010, liczba wyświetleń: 1917

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika