Projekt: Kodeks ekologiczny SP 18
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa nr 18
Nazwa Kodeks ekologiczny SP 18
   Województwo: warmińsko-mazurskie
   Powiat: Elbląg
   Gmina: Elbląg
   Miasto: Elbląg
Opis

Nasz kodeks ekologiczny powstał osiem lat temu. Na jego niebie widniały wtedy 3 gwiazdki, które symbolicznie przyświecały eko-misjom naszych uczniów. Rozpoczęte danego roku akcje na stałe wpisują się w zielone działania całej społecznosci szkolnej. Od tej pory  co roku do naszego Kodeksu doklejamy gwiazdkę z hasłem! Przez to znają go wszystkie szkolne pokolenia.

W roku ubiegłym, po przeprowadzeniu kampanii „Walczymy z hałasem”, dodaliśmy: SŁAWIĘ CISZĘ! Ten punkt kodeksu na stałe również wpisał się  w działania szkoły.

W bieżącym roku szkolnym dokleiliśmy dwie gwiazdki:  DZIAŁAMY  W DOBRYM KLIMACIE i CHRONIMY BIORÓŻNORODNOŚĆ.  Nasz kodeks ekologiczny zamieszczony jest nie tylko w holu szkoły, ale także we wszystkich pracowniach przedmiotowych. Jest on przestrzegany przez społeczność szkolną. Pierwszoklasiści zawsze na początku roku szkolnego składają zobowiązanie, że będą wypełnieć eko-misje dla Ziemi. Robią swoje dzienniczki w których na swój sposób (rysując, układając wieszyki, tworząc znaczki) ukazują, jak na swój sposób rozumieją hasła poszczególnych misji.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Kodeks ekologiczny SP 18 w Elblagu
2EFEKT PRACY Z KODEKSEM W 2010
3PRACA Z KODEKSEM
4ROZMAWIAMY O NASZYM KODEKSIE

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 09-04-2010, liczba wyświetleń: 4010

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika