Projekt: Kochaj polskie drzewa.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Kochaj polskie drzewa.
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

To bardzo ciekawy i mądry projekt, którego głównym cele jest edukacja ekologiczna i plastyczna dzieci. Uczniowie poznają wiele gatunków drzew najczęściej spotykanych w naszym kraju. Wychodzą na wycieczki podczas których rozpoznają i nazywają napotkane drzewa, mogą dotknąć kory, przytulić się do pnia, sprawdzić jaki naprawdę kolor mają gałązki czy liście, dzięki temu łatwiej i szybciej przyswajają nazwy drzew, potrafią je odróżnić od innych, uczą się miłości do nich, podziwiają ich piękno i siłę.

Uczniowie wykonują różnymi technikami  plastycznymi sylwety wybranych drzew  na wystawę szkolną, ostatnio wyklejały drzewa ze skręcanej bibuły  i kolorowego papieru, stworzyły piękne dzrewa !

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

[quote="lukasz.sosna":3g00evlb]Wyraź Swoją opinię na temat szkolnej inicjatywy ekologicznej[/quote:3g00evlb] Nie przystąpiłam do tej inicjatywy. Podjęłam temat posadź drzewko SILESJI.

W akcję Kocham Polskie Drzewa, bardzo mocno angażują się dzieci i młodzież, one wiedzą, że drzewa są bardzo potrzebne, a bez nich nie wyobrażają sobie życia. Uważam, że każda akcja czy projekt jest dobra jeżeli ma na celu ochronę polskiej przyrody, lasów, drzew i całego środowiska naturalnego.

Fajna sprawa. Lubię prowadzić takie zajęcia w terenie z dziećmi. Stają sie przyjaciółmi drzew

Dzieci młodsze i starsze bardzo lubią lekcje w terenie.

Kochać drzewa wcale nie jest trudno.

rzeczywiście - kochamy drzewa

To bardzo dobrze o nas świadczy i takie projekty też.

Zdjęcia

IDZdjęcieOpis
1Drzewo kasztanowca wykonane techniką mieszaną

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 02-04-2010, liczba wyświetleń: 2487

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika