Projekt: Współpraca z Inspektorem ds. Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Sierakowicach
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Współpraca z Inspektorem ds. Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Sierakowicach
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Działanie nauczyciela-wychowawcy bardzo często wykracza poza ramy szkoły. Od lat współpracujemy z Urzędem Gminy w Sierakowicach, głównie Inspektorem ds. Ochrony Środowiska. Współpraca polega na organizowaniu lekcji na terenie oczyszczalni ścieków, dotyczy również selektywnej zbiórki odpadów np. baterii, butelek PET, szkła, puszek aluminiowych. Od kilku już lat klasa, która zbierze najwięcej baterii otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Inspektora ds. Ochrony Środowiska, którą jest dofinansowanie do wycieczki mającej na celu pogłębienie edukacji ekologicznej dzieci ( np. lekcja na wysypisku śmieci) i nagrody rzeczowe.

Braliśmy również udział w zebraniach dla nauczycieli przyrody, biologii, geografii zorganizowanych przez Inspektora ds. Ochrony Środowiska w celu skoordynowania działań z zakresu edukacji ekologicznej na szczeblu gminy, oraz w związku z planami utworzenia Gminnego Forum Ekologicznego. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Firmy Wywozowej ELWOZ oraz dyrektor biura Międzygminnego Związku Dorzecza Raduni Maciej Kąkol, którzy pragnęli rozpropagować i zaktywizować segregację odpadów m.in. baterii. Wspólnie przeprowadziłyśmy zajęcia dla uczniów koła przyrodniczego nt. „Gospodarka odpadami i ochrona przyrody w Gminie Sierakowice”.

Bardzo często korzystamy z wypożyczalni kaset w Urzędzie Gminy. Filmy o tematyce profilaktycznej i przyrodniczej wykorzystujemy na lekcjach przyrody, godzinie wychowawczej i kole przyrodniczym.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 09-05-2010, liczba wyświetleń: 2048

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika