Projekt: Promocja działań proekologicznych w środowisku lokalnym
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
Nazwa Promocja działań proekologicznych w środowisku lokalnym
   Województwo: pomorskie
   Powiat: kartuski
   Gmina: Sierakowice
   Miasto: Sierakowice
Opis

Z redakcją „Wiadomości Sierakowickie” nasza szkoła współpracuje od wielu już lat Jest to miesięcznik i najbardziej znana gazeta lokalna. Zamieszczane w niej artykuły docierają do większości mieszkańców wsi i gminy. We wrześniu 2002 roku utworzone zostały w gazecie specjalne strony „Wiadomości ze szkół”. Systematycznie zamieszczamy artykuły o ważnych wydarzeniach z życia naszej szkoły: imprezach, uroczystościach, apelach.  Informujemy rodziców także o zaangażowaniu ich dzieci w akcje i wycieczki ekologiczne.

Głównym celem podjęcia współpracy z gazetą była chęć promocji w środowisku lokalnym działań podejmowanych przez nauczycieli i uczniów nasze szkoły.

Promocja szkoły i działań przez nią podejmowanych jest doskonałą formą reklamy i uznania dla pracy nauczycieli i osiągnięć uczniów. Bieżące informowanie społeczeństwa o sukcesach jest bardzo potrzebne i wskazane. Podnosi to ranking i wizerunek szkoły.

Poprzez publikacje o tym, co dzieje się w szkole, rodzice mogą dowiedzieć się, w jakiego rodzaju przedsięwzięciach biorą udział ich dzieci. Praca nauczycieli zauważana jest także przez podmioty urzędowe, co pozwala uzyskiwać większe dotacje na prowadzenie konkursów i innych imprez dla uczniów. Dzięki współpracy z gazetą udało nam się pozyskać kilka lokalnych firm oraz osób prywatnych do współpracy przy zbiórkach tonerów, makulatury czy nakrętek.

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 08-05-2010, liczba wyświetleń: 2541

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika