Projekt: Spotkania z ciekawymi ludźmi
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły
Nazwa Spotkania z ciekawymi ludźmi
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: sochaczewski
   Gmina: Brochów
   Miasto: Śladów
Opis

Spotkania z ciekawymi ludźmi, to jedna z form edukacji promowana w naszej Szkole. W ramach możliwości, staramy się zapraszać osoby związane z przyrodą i ekologią. Co roku odwiedzają nas zaprzyjaźnieni leśnicy z Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy prowadzą ciekawe zajęcia poświęcone florze, faunie i historii parku.

W naszej szkole nie zabrakło również znanych przyrodników. Dwukrotnie gościem był pan Lechosław Herz.. Jest on autorem przewodnika po Kampinoskim Parku Narodowym.

            Naszą szkołę odwiedził również prawdziwy fascynat przyrody pan Kazimierz Kaliszczuk. Jego piękne fotografie roślin i zwierząt do dziś zdobią jeden z korytarzy w naszej szkole.

Gościliśmy również panią dr Annę Kalinowską, przyrodniczkę, dyrektora Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym na Uniwersytecie Warszawskim. Jest Ona autorką wielu podręczników akademickich, ale ekologią potrafi również zaciekawić młodszych czytelników. Dla nich napisała książki takie jak: „Lato nad Narwią”, „Łaskotani chrabąszcza wąsami”, czy „Krótka smycz”.

Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Do każdej wizyty bardzo starannie się przygotowują, tak żeby podczas spotkania móc zadać jak najwięcej nurtujących ich pytań.

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Bardzo ciekawy pomysł, u nas również odbywają się takie spotkania nie koniecznie o tematyce ekologicznej, ostatnio z Dorotą Gellner - poetką dziecięcą

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 31-03-2010, liczba wyświetleń: 2360

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika