Projekt: Propozycja zadań o tematyce ekologicznej:
Projekt realizowany przez: ZS w Jangrocie
Nazwa Propozycja zadań o tematyce ekologicznej:
   Województwo: małopolskie
   Powiat: olkuski
   Gmina: Trzyciąż
   Miasto: Jangrot
Opis
  1. Opowiadanie ekologiczne
  2. Wiersz o przyrodzie
  3. Recykling: papier, puszki aluminiowe, szkło, tworzywa sztuczne w moim domu- napisz o tym koledze z USA.
  4. Narysuj jak wyobrażasz sobie świat za 50 lat jeśli teraz ludzie nie będą dbać środowisko.

 

 

Ad 1

Szklana pułapka

 

Pewnego upalnego czerwcowego dnia, kiedy ludzie chronili się przed żarem z nieba w zaciszu swoich domów, cztery przyjaciółki wybrały się do lasu. Zabrały ze sobą kosz pełen jedzenia, planując urządzić piknik. Rozmawiały, śmiejąc się beztrosko. Po skończonym posiłku, pamiętne zasad, jakie wpoili im rodzice pozbierały śmieci. Dziewczynki ruszyły dalej, nie zauważając, że zostawiły szklaną butelkę i nie przeczuwając, że przez nią właśnie wydarzy się coś strasznego...

            Straż pożarna odebrała telefon z informacją, że pali się las. Strażacy natychmiast wyruszyli, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Kiedy dojechali na miejsce, ich oczy ujrzały przerażający widok: płomienie szalały, a dym był tak gęsty, że prawie nie było nic widać. Wiedząc, że w lesie znajdują się ludzie, strażacy ruszyli dalej. Z trudem dojrzeli w końcu cztery dziewczynki leżące nieprzytomnie na trawie. Zabrali je i jak najszybciej mogli udali się do wozu strażackiego. Karetka nadjechała bardzo szybko. Trzy dziewczynki niemal natychmiast ocucono, jednak dwie miały poważne oparzenia, a czwarta nie dawała znaku życia. Lekarz rozpoczął reanimację, która jednak nie dała ona skutku. Wreszcie, kiedy prawie stracono już nadzieję, dziewczynka zaczęła oddychać. Karetka zawiozła dzieci do szpitala.

Strażakom po kilkunastu godzinach akcji, udało się opanować ogień. Wkrótce, kiedy trwało jeszcze dogaszanie płomieni, otrzymali wiadomość ze szpitala, że dziewczynki przeżyją.

Kilka dni po pożarze stwierdzono jego przyczynę: wywołany on został przez leżącą w lesie butelkę ze szkła. Mnóstwo spalonych drzew, kilka martwych zwierząt... A wiele tych, które przeżyły straciło swój dom. Trzy z dziewczynek przebywające wciąż w szpitalu w stanie ciężkim... A to wszystko przez jedną szklaną butelkę pozostawioną w lesie.

 Uczennica

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

"Szklana pułapka" OK, a co z resztą? Odnoszę wrażenie, że jest to część jakiejś całości. Czy mam rację? :?: :?: :?:

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 26-04-2010, liczba wyświetleń: 2045

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika