Projekt: Ptaki z naszego ogrodu.
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Ptaki z naszego ogrodu.
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Projekt polega na stałej obserwacji i zapiskach ciekawostek z życia ptaków najczęściej widywanych na szkolnym podwórku, a także na podwórkach domowych. Uczniowie szukają informacji o tych ptakach , opracowują krótkie wiadomości dla siebie i innych, aby było łatwiej rozróżniać różne gatunki awifauny.

Oto przykładowe opracowania :

SIERPÓWKA  (Streptopelia deacaocto)  Gołębie.

Piaskowoszary, smukły gołąb z czarną obrożą na szyi i czerwonymi oczami. Długi ogon z białym zakończeniem. Obie płcie ubarwione jednakowo. Sierpówka zamieszkuje miasta i wsie,  gdzie znajduje pokarm pochodzenia roślinnego. Dawniej zasiedlała tylko suche sawanny i półpustynie południowej Azji.  Samica buduje gniazdo z materiału przyniesionego przez samca. Najczęściej wykluwają się dwa pisklęta, karmione z wola  przez oboje rodziców.

SZPAK  (Sturnus vulgaris)  Szpakowate

Wielkości kosa, o bardzo urozmaiconym, melodyjnym śpiewie. Obie płcie bardzo podobne. W sezonie lęgowym upierzenie lśni wszystkimi barwami tęczy, a dziób staje się żółty.

Każdy szpak musi mieć dziuplę. Może ona znajdować  się w drzewie, lesie mieszanym lub w alei wśród pól, może być opuszczoną dziuplą dzięcioła lub spróchniałą dziurą w starym drzewie. Odpowiednie miejsce ptaki zajmują przez wiele lat. Śpiew szpaka jest niewątpliwie oznaką wiosny, w ogrodzie zjada ślimaki, owady i dżdżownice, bywa uciążliwy gdy w dużym stadzie nawiedzi owocujące drzewa czereśni.  

 

 

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Brak komentarzy i opinii na ten temat. Bądź pierwszy.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 22-04-2010, liczba wyświetleń: 1992

Głosuj
Miesiąc:
Rok:
W tym roku już głosowałeś/aś
Ogólnie:
Copyright © 2009 PTH Technika