Projekt: Święto Ziemniaka
Głos został oddany.
Projekt realizowany przez: SP w Mostowie
Nazwa Święto Ziemniaka
   Województwo: mazowieckie
   Powiat: łosicki
   Gmina: Huszlew
   Miasto: Mostów
Opis

Celem projektu jest przede wszystkim wskazanie uczniom w jaki sposób i z czego można łatwo, szybki i tania przygotować smaczny posiłek.

Podczas realizacji projektu uczniowie wychodzą na pole uprawne z zasadzonymi ziemniakami, przypominają wiadomości na temat jadalnych części warzyw, w tym ziemniaków.

Następnie odbywa się spotkanie w szkole z gospodyniami z koła gospodyń wiejskich, które opowiadają o zaletach ziemniaków, ich walorach smakowych, zawartości witamin.

Kolejnym etapem projektu jest wykonanie prac ze stępli ziemniaczanych malowanych farbami plakatowymi, w tym czasie gospodynie przygotowują różne smaczne i zdrowe potrawy z ziemniaków : placki, kluski, kopytka, ziemniaki w mundurkach, a następnie zapraszają uczniów na degustację i oceną potraw, natomiast panie oceniają jakość wykonanych "stępelkowych " obrazków.

Tanie wydruki

Komentarze i opinie

Pyrki, pyrki pyrki, podstawowe jedzenie na polskich stołach. Lubię jego święto. My robimy toczenie ziemniaków, zawody w rzucie ziemniaka do garnka;O) i wiele innych. A ziemnaiki z ogniska pycha!!!!

Te pomysły też są fajne - szczególnie ten z rzutem do garnka.

Zdjęcia

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych zdjęć.

Filmy

Do projektu nie dodano jeszcze żadnych filmów.

Projekt został dodany: 09-04-2010, liczba wyświetleń: 2100

Głosuj
Miesiąc:
W tym miesiącu już głosowałeś/aś
Rok:
Ogólnie:
Już głosowałeś/aś na ten projekt
Copyright © 2009 PTH Technika